Liga a IV-a Arad, etapa a 6-a: Sântana – la prima victorie din „gestiunea” Irimia, VI-FE detronează viceliderul

Sâmbătă, 21 septembrie, ora 11 UTA II – CS Beliu  3-7 C. Moldovan, D. Negrea 2 / Mașniță 3, Al. Gligor 2, Berar, Ruja CS Ineu – Glogovăț  1-0 Teședan…

Liga a IV-a Arad, etapa a 5-a: Goluri decisive, în prelungiri, pentru foștii prim divizionari Băd și Varga, Păulișana îi provoacă primului eșec Zăbraniului

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 11 Podgoria Pâncota – UTA II   4-1 F. Bogdan, Pădureanu 2, S. Dragalina / A. Gavrilă CS Ineu – ACS Socodor  1-2 D. Florea / M.…

Liga a IV-a Arad, etapa a 4-a: Seara „triplelor” în dreptul lui Șulea, Caba și Florea, Curticiul rămâne singura echipă cu maxim de puncte

Sâmbătă, ora 11 Victoria Zăbrani – Victoria Felnac   1-1 Ghergar / N. Maxim UTA II – CS Glogovăț  1-4 Deta / Dragoș, C. Negrea, Borteș 2 ACS Socodor – Păulișana…

Liga a IV-a, etapa a treia: Zăbraniul – lângă Curtici cu punctaj maxim, Sântana își ia târziu punctele cu Socodorul

Sâmbătă, ora 11 CS Ineu – UTA II   5-2 Florea 2, Bârdan 2, Balaci / Moldovan, Deta Podgoria Pâncota – Frontiera Curtici 0-4 / Avrămuțiu, Brândușe, Gurban, Morar CS Glogovăț…

Liga a IV-a, etapa a 2-a: Patru echipe cu maxim de puncte, cu Frontiera lider la golaveraj!

Sâmbătă, 24 august 2019, ora 11.00 Păulișana Păuliș – CS Beliu 2-2 D. Calancea, E. Calancea / Purtan 2 Frontiera Curtici – CS Glogovăț 6-0 Gligor, Brândușe 2, Avrămuțiu 3…

Liga a VI-a, etapa a 20-a

Grupa A Athletico Vinga – Academia Brosovszky   0-6 Real Horia – Mureșana Mândruloc    3-2 Crișul Chișineu-Criș II – Voința Mailat    9-0 Victoria Zăbrani II – Gloria LT Cermei    5-1…

Ultima etapă a Ligii a IV-a Arad

Sâmbătă, ora 11 Frontiera Curtici – Șoimii Șimand 5-1 Vereș, Cornean, Avrămuțiu, A. Mihai, Trifoi / Gheorghieș UTA II – Speranța Turnu 4-1 Isac, Truță, Gavrilă, Vidican / Sziladi CS…

Rezultate Liga IV, etapa 29

Vineri, ora 18.00 Podgoria Pâncota – Frontiera Curtici 1-5 Bulzan / Mihai 2, Trifoi -penalty, Vereș 2, Sâmbătă, ora 11.00 Progresul Pecica – UTA II  3-0 S. Popa – penalty,…

Campionii din Pecica și-au primit medaliile

După Gloria Lunca Teuz Cermei, Șoimii Lipova și Crișul Chișineu Criș, campioanele la fotbal ale județului Arad ce au și promovat în Liga 3-a în urma barajelor, a venit din…

Rezultate Liga 4, etapa 28

UTA II – Unirea Sântana 1-6 Vulturar / Parlapan 2, Prică, R. Popa, Martin 2 Victoria Zăbrani – Progresul Pecica 1-2 Gherghel / Copil, Păcurar CS Ineu – Speranța Turnu…