Barajul de promovare în Liga 3 – Mehedinti vs Arad

Joi, 2 februarie, la Casa Fotbalului s-au stabilit, prin tragere la sorți, duelurile pentru barajul de promovare în Liga 3, ediția 2023-2024.

Baraj promovare Liga 3 – Mehedinti – Arad

Etapa interjudețeană U19 – Mehedinti – Arad

Etapa interjudețeană U17 – Mehedinti – Arad

Astfel au rezultat urmatorele imperechieri:

  • Regiunea 1: Bacău – Neamț, Botoșani – Suceava, Vaslui – Iași
  • Regiunea 2: Sălaj – Satu Mare, Bihor – Cluj, Maramureș – Bistrița-Năsăud
  • Regiunea 3: Alba – Covasna, Harghita – Sibiu, Mureș – Brașov
  • Regiunea 4: Mehedinți – Arad, Hunedoara – Timiș, Gorj – Caraș-Severin
  • Regiunea 5: Teleorman – Vâlcea, Olt – Argeș, Dâmbovița – Dolj
  • Regiunea 6: Ilfov – Călărași, Ialomița – Giurgiu, București – Prahova
  • Regiunea 7: Tulcea – Buzău, Brăila – Galați, Vrancea – Constanța

Jocurile se vor disputa în sistem eliminatoriu, tur – retur, pe 17 iunie 2023, ora 18:00, respectiv 24 iunie 2023, ora 17:30.

Totodata, a mai avut loc tragerea la sorți a primului tur din cadrul etapei interjudețene a campionatelor U17 și U19 județene.

Etapa interjudețeană U19:

  • Regiunea 1: Botoșani – Vaslui, Suceava – Neamț, Bacău – Iași
  • Regiunea 2: Bihor – Maramureș, Bistrița-Năsăud – Cluj, Satu Mare – Sălaj
  • Regiunea 3: Sibiu – Alba, Mureș – Brașov, Harghita – Covasna
  • Regiunea 4: Caraș-Severin – Timiș, Arad – Mehedinți, Gorj – Hunedoara
  • Regiunea 5: Dolj – Vâlcea, Teleorman – Olt, Dâmbovița – Argeș
  • Regiunea 6: Ilfov – Giurgiu, Călărași – București, Prahova – Ialomița
  • Regiunea 7: Vrancea – Brăila, Buzău – Galați, Tulcea – Constanța

Etapa interjudețeană U17:

  • Regiunea 1: Suceava – Bacău, Iași – Vaslui, Botoșani – Neamț
  • Regiunea 2: Cluj – Maramureș, Bistrița-Năsăud – Bihor, Satu Mare – Sălaj
  • Regiunea 3: Covasna – Brașov, Harghita – Sibiu, Mureș – Alba
  • Regiunea 4: Gorj – Hunedoara, Timiș – Caraș-Severin, Arad – Mehedinți
  • Regiunea 5: Olt – Argeș, Vâlcea – Dolj, Teleorman – Dâmbovița
  • Regiunea 6: Călărași – București, Ialomița – Ilfov, Giurgiu – Prahova
  • Regiunea 7: Brăila – Vrancea, Constanța – Galați, Tulcea – Buzău

Jocurile sunt programate pe 31 mai 2023 și se vor desfășura într-o singură manșă

Regulament-organizare-baraj-promovare-Liga-3-sezon-2023-2024

13.-Regulament-U19-Judetean-2022-2023

14.-Regulament-U17-Judetean-2022-2023

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *