Liga V etapa 2: Doar șase echipe au punctaj maxim, Iratoșu și Tîrnova conduc cele două serii la golaveraj

Liga V etapa 2: Doar șase echipe au punctaj maxim, Iratoșu și Tîrnova conduc cele două serii la golaveraj

Seria A

Atletico – Șoimii Livada 0-0

Aqua Vest – Viitorul Pereg 1-3

F.O. Sînpetru German – Gloria Secusigiu 3-4

Șoimii Lipova II – Înfrățirea Iratoșu 1-3

Luceafărul Munar – Olimpia Bujac 1-0

CS Aluniș – Voința Macea 5-1

CS Dorobanți – Semlecana Semlac 2-8

Mureșul Zădăreni – Unirea Șeitin 1-2

Clasament:

Loc Echipa Detalii
Mj Vic Eg Inf Gm Gp Gv Pct
1 AS ÎNFRĂŢIREA IRATOŞU  AS ÎNFRĂŢIREA IRATOŞU 2 2 0 0 12 1 11 6
2 CS GLORIA SECUSIGIU CS GLORIA SECUSIGIU 2 2 0 0 13 5 8 6
3 CS ALUNIŞ CS ALUNIŞ 2 2 0 0 7 1 6 6
4   CS LUCEAFĂRUL MUNAR 2 2 0 0 4 2 2 6
5 CS SEMLECANA SEMLAC CS SEMLECANA SEMLAC 2 1 1 0 10 4 6 4
6   CS UNIREA ŞEITIN 2 1 1 0 6 5 1 4
7   ACS MUREŞUL ZĂDĂRENI 2 1 0 1 4 4 0 3
8 CS VIITORUL PEREG CS VIITORUL PEREG 2 1 0 1 3 3 0 3
9 ACS AQUA VEST ARAD ACS AQUA VEST ARAD 2 1 0 1 4 5 -1 3
10 CS FORESTA.OIL. SÎNPETRU GERMAN CS FORESTA.OIL. SÎNPETRU GERMAN 2 0 1 1 7 8 -1 1
11 CS ŞOIMII LIVADA CS ŞOIMII LIVADA 2 0 1 1 2 3 -1 1
12 CS ŞOIMII LIPOVA CS ŞOIMII LIPOVA 2 0 1 1 3 5 -2 1
13 CS ATLETICO ARAD  CS ATLETICO ARAD 2 0 1 1 0 9 -9 1
14 CS OLIMPIA BUJAC CS OLIMPIA BUJAC 2 0 0 2 2 4 -2 0
15 CS VOINŢA MACEA CS VOINŢA MACEA 2 0 0 2 3 8 -5 0
16 CS DOROBANTI CS DOROBANTI 2 0 0 2 4 17 -13 0

Etapa viitoare (2 septembrie, ora 17.00): Livada – Lipova II, Pereg – Atletico, Semlac – Sînpetru German, Iratoșu – Dorobanți, Macea – Aqua Vest, Bujac – Aluniș, Zădăreni – Munar, Secusigiu – Șeitin.


Seria B

FC Sântana – Național Sebiș 2-3

Avântul Târnova – Olimpia Bocsig 6-1

Victoria Seleuș – Podgoria Șiria 1-0

FC Zimandu Nou – Frontiera Pilu 1-4

Flacăra Țipar – Cetate Dezna 1-0

Crișul Alb Buteni – Podgoria Ghioroc 0-2

Viitorul Șepreuș – Unirea Gurahonț – meci nedisputat. oaspeții nu s-au prezentat

CS Beliu – Viitorul Satu Nou 8-0

Clasament:

Loc Echipa Detalii
Mj Vic Eg Inf Gm Gp Gv Pct
1   CS AVÂNTUL TIRNOVA 2 2 0 0 7 1 6 6
2 CS NATIONAL SEBIS CS NATIONAL SEBIS 2 2 0 0 8 3 5 6
3   CS BELIU 2 1 1 0 9 1 8 4
4 FC FRONTIERA PILU FC FRONTIERA PILU 2 1 1 0 5 2 3 4
5   CSC VICTORIA SELEUS 2 1 1 0 2 1 1 4
6   AS VIITORUL ŞEPREUŞ 1 1 0 0 5 1 4 3
7   AS CRIŞUL ALB BUTENI 2 1 0 1 6 4 2 3
8   FC SÎNTANA 2016 2 1 0 1 5 4 1 3
9 CS PODGORIA GHIOROC CS PODGORIA GHIOROC 2 1 0 1 3 3 0 3
10   AS FLACĂRA ŢIPAR 2 1 0 1 2 5 -3 3
11   ACS CETATE DEZNA 2 0 1 1 1 2 -1 1
12   FC ZIMANDU NOU 2 0 1 1 2 5 -3 1
13 CS VIITORUL SATU NOU CS VIITORUL SATU NOU 2 0 1 1 1 9 -8 1
14 ACS PODGORIA SIRIA ACS PODGORIA SIRIA 2 0 0 2 0 2 -2 0
15 CS UNIREA GURAHONT CS UNIREA GURAHONT 1 0 0 1 2 6 -4 0
16   CS OLIMPIA BOCSIG 2 0 0 2 2 11 -9 0

Etapa următoare (1-2 septembrie, ora 17.00): Dezna – Sântana, Șiria – Beliu, Bocsig – Seleuș, Șepreuș – Târnova, Ghioroc – Gurahonț, Sebiș – Buteni, Satu Nou – Zimandu Nou, Pilu – Țipar.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *